"האיש שמתמחה בפריצת דרכים"

כתבה שהתפרסמה באתר "דפוס גרף"

האיש שמתמחה בפריצת דרכים

 
המהנדס איציק טף (50), מנכ"ל חברת הפיתוח וההנדסה 'זיו-אב טכנולוגיות', הוא אחד הדמויות היותר מוערכות אך הפחות מוכרות לציבור בקרב הדור שצמח יחד עם תעשיית ההיי-טק הישראלית הצעירה בשנות ה-80'.

מאחורי טף קריירה מרשימה, במיוחד בתחום ההיי-טק לתעשיית הדפוס (גרפיק-ארט), ובתעשיית האלקטרוניקה. טף היה חבר ואף ניהל צוותי תכנון, פיתוח ושיווק בחברות אופטרוטק ואורבוטק, שם הכיר את אמיר זיו-אב, שהיה המנהל שלו.

בשנת 1995 יצא טף לוונקובר בקנדה לשהות של כשנה וחצי, כדי לנהל עבור חברת 'קראו את פרוייקט תוויין הלייזר התרמי - מוצר חדש שהיווה פריצת דרך בתחום הקדם-דפוס.

הפרויקט הושלם בלוח זמנים קצר במיוחד, שהיווה שיא בתולדות הענף. בשנה הראשונה ליציאתו (1996) זכה תוויין הלייזר ברוב פרסי תעשיית הדפוס העולמית עבור מוצרים חדשניים ופורצי דרך, בהם  הפרס היוקרתיGATF - Intertech.

הצלחת טכנולוגיית ההדמיה התרמית שאת פיתוחה ניהל טף, היתה בין הגורמים המכריעים שתרמו לנסיקתה של החברה האלמונית מקנדה, עד להשתלטותה כעבור מספר שנים על ענקית ההיי-טק הישראלית לשעבר סאיטקס.

עם סיום הפרויקט בקנדה חזר טף לארץ והצטרף לצוות שהקים את הסניף הישראלי של קראו, שעסק בפיתוח מוצר חדשני בתחום המעגלים המודפסים. בשנת 2001 הוא הצטרף לחברת 'זיו-אב טכנולוגיות', בה הוא משמש כמנכ"ל.

"לספק ללקוחות פתרונות אפקטיביים מקצה-לקצה על-ידי פיתוח ותכנון של מוצרים רב-מערכתיים, במגוון רחב של תחומים תעשייתיים באמצעות הנדסה מיטבית" - זה המוטו של חברת ההנדסה והפיתוח זיו-אב טכנולוגיות, הנחשבת כיום לחברת ההנדסה הישראלית המובילה בתחומה, כשבאמתחתה תכנון, מחקר ופיתוח של מאות מוצרים, מכשירים ופרויקטים טכנולוגיים מוצלחים ברמה הגבוהה ביותר.

החברה הוקמה לפני כ-18 שנה על-ידי המהנדס ד"ר אמיר זיו-אב והיא עוסקת במתן שירותי מו"פ (מחקר ופיתוח) וייעוץ לפרויקטים טכנולוגיים מורכבים ורב-מערכתיים עבור לקוחות ציבוריים ופרטיים, בארץ ובעולם.

משרדי החברה ממוקמים בקיבוץ בארות יצחק בשרון והיא מעסיקה כ-50 מהנדסים. בין לקוחותיה הבולטים: קודאק, אורבוטק, HP, סולל, פלסן סאסא, משרד הבטחון, תע"א ואינוויטרוג'ן.

בשנים האחרונות חל גידול משמעותי במספר הפרויקטים שבהם מטפלת החברה בתחום האנרגיה החלופית הנקייה ובקלינטק בכלל.

לדברי המנכ"ל טף, "תחום הקלינטק הוא מנוע הגידול המרכזי של החברה שלנו. כרגע אנו עובדים עם חברות בתחום האנרגיה הסולרית ובכלל, כל תחום האנרגיה החלופית גדל לאחרונה מאוד בישראל, וגם בחברה שלנו ההערכה היא שהתחום יהווה כרבע מהיקף הפעילות שלנו. הסיבה לגידול: עליית מחירי הדלק בעולם, יחד עם התקנות המחייבות את חברות החשמל להפיק חלק מהאנרגיה שלהן ממקורות לא מזהמים".

"היתרון שלנו, ולא רק בתחום האנרגיה החליפית", מוסיף טף, "הוא בכך שיש לנו פתיחות הנדסית לכל סוגי הטכנולוגיות. המהנדסים שלנו יכולים להיות מעורבים בפרויקטים מאוד מורכבים בתחומים הנדסיים שונים, מכיוון שיש להם ראייה רחבה והם מכירים ושולטים היטב בטכנולוגיות רבות ושונות. בגלל דרך העבודה הזו, אין לנו בעיה להיכנס לתחומים חדשים שעד כה לא עסקנו בהם עד היום".