טל ליאני - בכיר האנליסטים הישראלים בוול-סטריט הגיע להרצאת אורח מיוחדת בקבוצת זיו-אב

בכיר האנליסטים הישראלים בוול סטריט, טל ליאני, אמר השבוע בכנס סגור בפני בכירי התעשיינים והמהנדסים בישראל: נראה "כי שוק הטכנולוגיה הישראלית שרד את המשבר הכלכלי", אך עם זאת טען ליאני כי חלק מהחברות הישראליות סובלות עדין "מפיצול אישיות", באותה הזדמנות גם ציין את ההתקדמות של מעצמות אירופיות דוגמת צרפת ואנגליה, שביצעו שינויים מרחיקי לכת בתחום הרגולציה בשוק הטלפוניה אינטרנט וטלוויזיה.

דיווח בחדשות רשת ב' (20.8.09)ביום חמישי האחרון התכנסו בכירי חברות הטכנולוגיה והתעשייה הישראלית במשרדי חברת זיו-אב טכנולוגיות. בכירי התעשייה התכנסו בכדי להתעדכן בפיתוחים החדשים בעולם לצד האתגרים הצפויים לתעשיית ההייטק והטכנולוגיה. ההרצאה המרכזית שייכת לבכיר האנליסטים הישראלים בוול-סטריט, טל ליאני (מנהל מחקר טכנולוגיה Bank Of America - Merrill Lynch).ליאני סקר בפניהם את התפתחות חברות הטכנולוגיה הישראליות והעולמיות בתחום התקשורת בוול סטריט.

 

בהרצאתו הצהיר ליאני כי הוא אופטימי בנוגע להשלכות המשבר ומאמין כי הטכנולוגיה עצמה לא נמצאת במשבר, על חלק מהחברות הישראליות אמר שהן סובלות "מפיצול אישיות" - מצב בו ההנהלה ישראלית והלקוחות זרים יוצר בעיה.
בהתייחסו לישראל בתחום הטכנולוגיה אמר כי יש לישראל יתרונות עצומים וכי מיקוד בהם יססיע בשמירת היתרון היחסי.
באשר לתעשייה הסנינית ציין כי הוא חושב שהסינים מהווים איום חד ועכשווי כמפתחים ולא רק כיצרנים - אם עד היום הודו הייתה מעצמה של תוכנה וסין התמקדה בייצור, אזי כעת הסינים מתחילים להראות את כוחם גם בתוכנה. הסינים עובדים על עיקרון "חיבוק הדוב" לפיו הם מתמקדים בלקוח אחד ומלווים אותו באופן צמוד לאורך כל הפיתוח. הסינים, ציין ליאני, כבר דרסו רגל בארה"ב ויתרונם הוא בליווי צמוד מאוד של מס' מועט של לקוחות. עוד החמיא ליאני לגרמניה וצרפת על הרגולציה המיטיבה עם המשתמש הפשוט בתחום המשולב של טלויזיה, אינטרנט, טלפון .כתבות שהתפרסמו בנושא:

http://www.talniri.co.il/marketnews/article.asp?id=15968

http://www.economist.co.il/?CategoryID=1536&ArticleID=9130&Page=1