מעצמת מכשור רפואי - כתבה מאתר BioSearch

בשנת 2012, פעלו בישראל למעלה מ - 600 חברות מכשור רפואי, כשליש (!) מסך חברות המכשור הרפואי הפועלות בעולם. עם הישגים כמו מספר 2 בעולם באספקת פתרונות רפואיים מתקדמים ומספר 4 בפיתוח טכנולוגי רפואי, נראה כי ישראל הפכה למעצמה בקנה מידה עולמי בתחום המכשור הרפואי.

על פי מר יצחק טף, מנכ"ל קבוצת זיו-אב טכנולוגיות, חברת מחקר, ייעוץ ופיתוח מוצרים בתחומי אנרגיה, מוצרי צריכה, ביטחון וציוד רפואי, קיים ביקוש הולך וגדל לפיתוח ציוד רפואי מתקדם. "אנחנו יכולים לבדל את תחום הציוד הרפואי" אומר טף ומסביר את השוני בין החברות הישראליות לעולמיות בתחום הציוד הרפואי - "בפניות לפיתוח מוצר חדש, בולט מקומו של הרופא הישראלי שבניגוד לעמיתיו בעולם, כאשר הוא נתקל במהלך עבודתו בקושי הנובע מהעדר כלים או טכנולוגיה, במקום להשלים עם המצב, יחפש רעיונות לפתרון ויראה בו הזדמנות לסטרט-אפ. השילוב של הרופאים היוזמים והמהנדסים הישראלים היצירתיים והסביבה הנוחה שמציעות חממות הטכנולוגיות, יוצרים קרקע אופטימאלית, ייחודית, להנבטה של חברות הזנק רבות בתחום בישראל."

מבין החברות:

חברת זיו אב טכנולוגיות מקיבוץ בארות יצחק מפתחת מכשירים לפי הנחיות של לקוחות שמתמחים בתחומי הרפואה השונים. בין השאר החברה פיתחה את iBase, מכשיר נייד להפרדת DNA, שאופיין כי ידי חברת הטכנולוגיה הרפואית אתרוג, חברה בת של חברת אינויטרוגן העולמית, את NOTAL VISION עבור חברת נוטל ויז'ן , מכשיר לבדיקת עיניים עצמית לחולי AMD, את MDG, עגלת תרופות ממוחשבת שפותחה בהזמנת חברת הטכנולוגיה הרפואית הישראלית MDG MEDICAL וכן מכונה למיפוי לב שפותחה עבור חברת הטכנולוגיה הרפואית הישראלית Spectrum Dynamics.