סטפ-אפ עולים מדרגה בע"מ

Step-Up

פיתוח מתקן אוניברסאלי, אשר יכול להתחבר לכל כיסא גלגלים ממונע, ומאפשר לעבור מכשולים עד גובה של 20 ס"מ, לרדת ולעלות מדרגה.
 
 


StepUp הנו מוצר חכם וייחודי, שיכול לשנות את חיי היומיום של עשרות מיליוני נכים ברחבי העולם. המתקן פשוט להפעלה, אינו מצריך עזרה חיצונית, ומעניק עצמאות בניידות.

זוג קשתות מולבשות על כל כיסא גלגלים ממונע, מבלי להרחיב את הכיסא ומבלי לשנות את קוטר ציר הסיבוב שלו או את משקלו. כאשר מגיעים למדרכה, הקשת נפרשת כאשר גלגליה הקדמיים, הלא-ממונעים, על המדרכה ואילו הגלגלים האחוריים ניצבים עדיין על הכביש הנמוך יותר. בשלב זה הכיסא בעצם נמצא באוויר, נתמך על גבי הקשת.
 
כעת הגלגלים האחוריים של הקשת מתחילים לנוע והכיסא מרחף באוויר כך שהוא כעת נמצא מעל המדרכה, או המדרגה, ואז הכיסא למעשה נוסע על גבי הקשת עד שהוא מתייצב על המדרכה. אז הגלגלים והקשת מתקפלים בחזרה למצבם המקורי. המערכת כוללת מגוון חיישנים המונעים מקרה של קיפול הגלגלים של הקשת לפני שהכיסא יציב מאוד. מלבד מדרגה ומדרכה המכשיר גם מאפשר להיכנס עצמאית לאוטובוס.

האתגרים המרכזיים:
 
  • פיתוח ערכה אשר תורכב ללא שינויים בכיסא נכים חשמלי סטנדרטי,  ושמירת היציבות האופקית של הכיסא והרוכב עליו בעת ירידה ועליה בשיפועים חדים.
  • פיתוח מתקן שלא יחרוג מגבולות הכסא
  • קל לתפעול ולא מסורבל
  • בעל יכולת לשאת משקלים גבוהים יחסית (הן של הכיסא והן של הנכה) 
  • בעת התכנון והחשיבה הנחה אותנו העיקרון שהמתקן צריך להעניק ביטחון למשתמש בעת השימוש וכמובן- בטיחות.